Leggyakrabban vásárolt

    Am häufigsten gekauft

    A top értékelt termékek

    Top bewertete Produkte

    Népszerű márkák

    a fejlesztőkészletek bővítményeiben

    Útmutatók

    Tudnivalók a fejlesztőkészletekről és az építőkészletekről

    A fejlesztőkészletek és az építőcsomagok lehetőséget nyújtanak a hobbistáknak és a fejlesztőknek, hogy kreatívak legyenek, és gyakorolják képességeiket. Az ipari szektorban is használják őket, például prototípusok készítésére, áramkörök kiértékelésére vagy programozására. Útmutatónkban érdekes tényeket tudhat meg a fejlesztőrendszerekről és a készletekről.

    Fejlesztőkészletek használata új termékek és alkalmazások esetén

    Az első fejlesztőkészletek szolgáltak az új termékek és alkalmazások kifejlesztésének alapjául. Csak gyéren voltak felszerelve, így olcsón megvásárolhatók és rugalmasan használhatók voltak. Az 1970-es évektől kezdve a készleteket folyamatosan továbbfejlesztették, és végül a ma ismert PC-t eredményezték. A PC-k azonban kevésbé alkalmasak olyan egyszerű alkalmazásokra, mint például az áramellátás vezérlése, a világítás be- és kikapcsolása vagy az ajtók automatikus kinyitása. Ilyen esetekben sok felhasználó fordul a fejlesztői kártyákhoz, amelyek könnyen programozhatók, ezért kezdőbarátok és ráadásul nagyon kompaktak.

    A fejlesztőkészlet lapja egy mikrokontrollert - egy félvezető chipet processzorral és bemenetekkel/kimenetekkel -, valamint egy memóriát tartalmaz. A rendelkezésre álló bemenetek és kimenetek, egyszerű csatlakozórendszerek és adapterek lehetővé teszik a forrasztás nélküli beállításokat vagy bővítéseket.

    Az egyetlen áramköri lapból álló miniszámítógépeket az ipari, az oktatási és a magánszektorban egyaránt használják. A kísérleti készletek és a kezdő lapok lelkesedést ébresztenek az elektronika iránt általában, és különösen az érzékelők, LED-ek, relék és egyéb eszközök iránt. Segítségükkel az elméleti ismeretek összekapcsolhatók a gyakorlati megvalósítással. A készleteket az iparban inkább a mérési és vezérlési technológiákhoz használják.

    Az úgynevezett fejlesztői kezdő készletekkel a felhasználók megismerkednek a programozással és a hardverrel. A programozással kapcsolatos alapismeretek sok esetben elegendőek. A prototípus- és kiértékelő kártyák professzionális használata speciális szaktudást és egy programozási nyelv alapos ismeretét igényli. A különböző bővítőmodulok és adapterek segítségével a kártyák az egyéni igényekhez igazíthatók - mind a magán-, mind a professzionális környezetben.

    Részről részre a kész tárgyig

    A fejlesztőkészletek mellett a készleteket és modulokat magán- és professzionális környezetben is használják. A készletet egyedi alkatrészekből álló készletként kapja meg, amelyet az illusztrált összeszerelési útmutató szerint kell összeszerelni. A legtöbb összeszerelési útmutató lépésről lépésre végigvezeti Önt a folyamaton. Ez egyrészt szórakozást nyújt, másrészt szakismereteket tanít, hiszen az egyes alkatrészekről, azok felépítéséről és működéséről többet tudhat meg, ha maga építi fel őket. Egy készlet esetében a végtermék részenként jön létre - hasonlóan a modellépítéshez vagy a Lego-készletekhez.

    Az online áruházban a különböző alkalmazásokhoz szükséges készletek és modulok széles választékát találja. Például riasztórendszerek, töltők, tápegységek, LED-ek vagy hőmérséklet-szabályozók kézzel is összeállíthatók egy készlet segítségével. A készletek összeszereléséhez mindenképpen alapvető kézügyességre van szükség. A készlet azonban jó lehetőség a forrasztás megtanulására vagy gyakorlására is. A programozási lehetőséggel rendelkező relékészlet szintén alkalmas különböző alkalmazásokhoz, akárcsak a méréstechnikai és érzékelőmodulok. Egy készlettel például az ipari rendszerek könnyen utólagosan felszerelhetők érzékelőkkel.

    Az egyes elektronikus alkatrészek programozására néha speciális programozóeszközöket használnak. Ezekkel az eszközökkel lehet alkatrészeket programozni és kiolvasni, és sok közülük összehasonlításra és törlésre is alkalmas. Egyes programozóeszközök azt is ellenőrzik, hogy az alkatrészek helyesen lettek-e behelyezve.

    Az egyes alkatrészekből összerakható programozható robotokat fejlesztőkészleteknek és építő készleteknek is nevezik. Az oktatás területén egy robotépítő készlet használható ismeretek átadására. A készlet felhasználói többek között az építésről, a programozásról, valamint az akusztikus, optikai és kinetikus érzékelőkről vagy a vezérléstechnikáról tanulnak többet. A bővíthető készletek mellett humanoid modelleket és játékváltozatokat is talál az online áruházban különböző kivitelben és árkategóriában.

    Fontos kritériumok a fejlesztői kártyák és készletek vásárlásakor

    A fejlesztői kártya megvásárlása előtt érdemes átgondolni, hogy mire szeretné használni, milyen teljesítményű processzorral kell rendelkeznie, és mennyi memóriára van szüksége. Fontos szerepet játszik a programozási nyelv is, amelyet alapszinten ismernie kell. A tervezett felhasználástól függően fontosak a kiegészítő modulok. Itt is érdemes először ellenőrizni, hogy a kiválasztott modell bővíthető-e megfelelő modulokkal. A különböző házak mellett például kijelző- vagy kameramodulok is kaphatók kiegészítőként.

    A készletek vásárlásakor a tervezett felhasználás játssza a legnagyobb szerepet: a készletet arra szeretné használni, hogy a szerelési útmutató szerint saját maga szerelje össze a riasztórendszereket, töltőket vagy tápegységeket, vagy meg akarja tanulni megérteni és használni az érzékelők, erősítők, hőmérséklet-szabályozók, LED-ek vagy más alkatrészek technológiáját? Ez fogja meghatározni, hogy melyik készlet a legmegfelelőbb.

    Gyakorlati tippünk: Kezdje a kezdőbarát készletekkel

    Ha még nincs tapasztalata a fejlesztői kártyákkal, célszerű először egy kifejezetten a tapasztalatlan felhasználók számára kifejlesztett készlettel felszerelkeznie, és megismerkednie vele. Mielőtt belevágna a kiterjedt alkalmazásokba, tanulja meg az alapokat, és gyújtsa meg például az első LED-eket.

        

    GYIK - gyakran ismételt kérdések a fejlesztőkészletekkel és készletekkel kapcsolatban

    Bonyolult programozási nyelveket kell elsajátítania ahhoz, hogy egy készlettel dolgozhasson?

    Nem feltétlenül. Különösen a belépőszintű lapokat gyakran úgy tervezik, hogy már egy kis alapismerettel is programozhatók legyenek.

    Szükség van-e szoftverfejlesztő készletre egy fejlesztőkészlethez?

    A lapok gyakran megfelelő szoftverrel vannak felszerelve, hogy a felhasználók számára megkönnyítsék a kezdést.

    Szükséges-e előzetes tudás a robotok programozásához?

    A programozással való könnyebb kezdés érdekében egyes modellekhez speciális, könnyen használható PC-szoftver vagy iOS és Android rendszerekre készült alkalmazások tartoznak, amelyekhez nem szükségesek előzetes ismeretek.